Graciano

Aktuální nabídka numismatiky

Ať už patříte mezi sběratele (numismatiky nebo notafilisty) či investory, pořízení mincí a bankovek v sobě nese výhody. Pro sběratele je to numismatická záležitost a vášeň, pro investory způsob uložení drahého kovu. U nás objevíte vzácné historické mince, které v sobě mají příběh historie. Ale též zlaté mince, které jsou výborné jako dárek pro vaše blízké. Z naší aktuální nabídky mincí, bankovek a medailí si snadno vyberete a zakoupíte. Vše můžete důkladně prozkoumat. Na rozdíl od aukce vám přímý nákup dává dostatek času na zvážení.


10 důvodů, proč si koupit mince, bankovky a medaile

 1. Historická hodnota. Historická hodnota mincí poskytuje jedinečný pohled do minulosti. Jsou úzce spojeny s důležitými informacemi o politických, ekonomických a kulturních událostech své doby.
 2. Diverzifikace portfolia. Investice do numismatiky může sloužit jako způsob diverzifikace investičního portfolia. Měny často nereagují na tržní výkyvy stejným způsobem jako jiné investiční nástroje, což může snížit riziko spojené s tradičními investicemi.
 3. Růst tržní hodnoty. Numismaty, zejména ty s omezeným nákladem nebo vzácnými chybami, mohou časem získávat na tržní hodnotě.
 4. Sběratelská hodnota. Za vzácné numismatické předměty vám sběratelé zaplatí vyšší částky.
 5. Estetická hodnota. Některé mince a bankovky jsou známé pro svůj umělecký design a estetickou hodnotu. Ocenění jejich vizuální atraktivity je na místě.
 6. Ochrana proti inflaci. Hledáte pojistku proti inflaci? Hodnota mincí a bankovek v dobách ekonomické nestability většinou narůstá.
 7. Zábava a vzdělávání. Sběratelství je zábavným a vzdělávacím koníčkem, jehož prostřednictvím získáváte příležitost studovat historii, kulturu a ekonomiku.
 8. Dědictví a darování. Jejich přenos z generace na generaci jako součást rodinného dědictví je zajímavým způsobem obdarování.
 9. Mezinárodní obchod. Mince jsou často mezinárodně obchodovatelné, což umožňuje investovat do hodnoty, která je uznávaná po celém světě.
 10. Materiální aktiva. Fyzické mince a bankovky jsou materiálními aktivy, které si můžete osahat.
aukce-minci

„Sběratelé jsou šťastní lidé.“ — Johann Wolfgang von Goethe

aukce

Proč numismatiku koupit právě u nás?

 • Protože milujeme to, co děláme.
 • Naší lásce ke starožitnostem se věnujme přes 30 let.
 • Díky bohatým zkušenostem víme, jak konkrétní věc ocenit s důrazem na její historickou a uměleckou hodnotu.
 • Pro prodávající v aukci se snažíme získat tu nejvyšší cenu, pro kupující pak výhodnou a unikátní investici. Win-win řešení pro obě strany.
 • Máme kamenné pobočky v Brně a v Praze. Přijďte se podívat osobně. Rádi vám poradíme. Vaše investice může být moudrá a hodnotná.

Kontaktní údaje

Můžete navštívit naše prodejny v Brně a Praze nebo nás kontaktovat přes e-mail nebo telefonicky. Moc rádi vám s čímkoli pomůžeme.

Brno

Praha

ikona poloha

Veselá 39 (roh s ulicí Českou naproti hotelu Avion), Brno 602 00.

ikona čas
 • Pondělí – Čtvrtek: 10:00 - 12:00 – 13:00 – 18:30
 • Pátek: 10:00 - 12:00 – 13:00 – 17:00 (dle domluvy i déle)
 • Sobota – Neděle: Zavřeno

Reference


Graciano

Stáhněte si náš ebook, který vám prozradí, jak na aukce

CookiesGDPR

Copyright 2023

All Rights Reserved